Dla jednych to „koniec Polski”, zaś sami mieszkańcy wolą określenie „początku polski” – Hel, bo o nim mowa jest jedynym z popularniejszych kierunków wakacyjnych podróży. Mimo, że powszechnie nazywany jest półwyspem, tak naprawdę ten wał w kształcie kosy to z geologicznego punktu widzenia Mierzeja Helska, która została ukształtowane przez prądy i wiatry, zbierające piasek z zachodniej części wybrzeża. Na niewielkiej powierzchni mierzei, której długość to zaledwie 35 km znajduje się kilka popularnych miejscowości wypoczynkowych z Helem na czele.
To co jest największa atrakcją wypoczynku na tzw. Półwyspie Helskim to fakt, że niemal z każdej strony oblany jest wodami, z północy Bałtykiem, z południa zaś Zatoką Pucką. Chałupy, Kuźnica, Jastarnia czy Hel co roku przyciągają amatorów plażowania oraz miłośników spotów wodnych. Wody Zatoki Puckiej, zdaniem wielu są najlepszym miejscem w Polsce do uprawiania widnsurfingu czy kitesurfingu. Nie dziwi więc fakt, że we Władysławowie-Cetniewie znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.
Na turystów wybierających się na Hel czekaj w sezonie małe utrudnienie – droga nr 216 potrafi być mocno zakorkowana. Dlatego zanim dotrzemy na długo wyczekiwany urlop może czekać na nas droga przez „piekło” – (heel z angielskiego znaczy piekło).

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.