Panując weekendowy wypad w ciekawe miejsce w Polsce warto rozważyć kandydaturę Kodzka. To największe i najstarsze na ziemi kłodzkiej miasto i jego okolice kryją w sobie wiele tajemnic i są doskonałym miejscem na wycieczkę.
To co przede wszystkim przyciąga turystów w serce kotliny Kłodzkiej to górująca nad miastem Twierdza. Powstała na ruinach średniowiecznego zamku kłodzki bastion rozbudowany i zmodernizowany na przełomie XVII i XVIII wieku, odgrywając duża rolę w toczących się na tych ziemiach wojnach. Szczególne istotne rolę Twierdza Kłodzko odegrała w czasie wojen napoleońskich. Pod miastem i twierdzą ciągną się kilometry tuneli i podziemi, które do tej pory kryją w sobie wiele tajemnic. Ogólnie dostępny jest tylko niespełna kilometrowy fragment kłodzkich podziemi. Podziemna Trasa Turystyczna im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kłodzku została udostępniona zwiedzającym jeszcze w latach 60-tych.
Szczególnie polecanym okresem do przyjazdu do Kłodzka jest sierpień. W tym czasi odbywają się Dni Twierdzy Kłodzka. w czasie tych obchodów organizowane są liczne atrakcje i inscenizacją oblężenia kłodzkiego bastionu przez wojska napoleońskie, jarmarkiem i nocnym zwiedzaniem miasta i Twierdzy.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.