Mazury to jedna z najpiękniejszych regionów Polski. Co roku przyjeżdża tu tysiące wczasowiczów. Wielu z nich wraca na Mazury każdego roku. Wielkie jeziora, lasy i spokój to największe atrakcje tego regionu. Zdaniem wielu miłośników tego regionu najlepiej Krainę Wielkich jezior mazurskich podziwiać z pokładu lodzi. To miejsce jest uwielbiane przez wędkarzy, letników i miłośników wszelkich sportów wodnych. Zdaniem wielu żeglarzy Mazury są najlepszym miejscem do pływania na żaglach.
Nic wiec dziwnego, że niemal wokół wszystkich jezior znajdują się przystanie, mariny czy wypożyczalnie sprzętu wodnego. Aby pływać po mazurskich jeziorach wcale nie trzeba mieć własnej zagłówki. Niemal w każdej miejscowości można wyczarterować łódź. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Jeśli jednak nie macie patentu żeglarskiego bez problemu w czasie sezonu można zapisać się na kurs lub obóz żeglarski, który kończy się uzyskaniem tytułu.
Wiele osób decydujących się na wyjazd na Mazury i spędzenie urlopu pod żaglami. Takie rozwiązanie nie wiąże się z koniecznością szukania noclegów. Warto jednak pamiętać, że w wielu przystaniach do dyspozycji żeglarzy poza podstawową infrastrukturą, jak toalety, łazienki czy aneksy kuchenne są także noclegi. To opcja awaryjne na wypadek załamania pogody lub innych nieprzewidzianych kłopotów.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.