Mimo ciągle taniejących cen lotów podróż samochodem jest w dalszym ciągu najpopularniejsza formą wyjazdów wśród Polaków. Spadające w ostatnim czasie ceny paliw dodatkowo sprzyjają zmobilizowanym. Choć w Europie ceny paliw są mocno zróżnicowane nie zawsze wynikają z kursu baryłki ropy naftowej na światowych rynkach, to niektórzy kierowcy mogą w dość tani sposób podróżować po Europie.
Instalacja LPG, bo o niej mowa to bardzo ekonomiczny sposób na podróż samochodem. Właściciele stacji benzynowych wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i dziś nie trudno o punkty dystrybucji tego paliwa. szczególnie popularne pojazdy z instalacją LPG są nie tylko w Polsce, ale i Holandii czy Włoszech. Najwięcej jednak samochodów napędzanych autogazem jeździ nad Bosforem.
Przed wyjazdem w trasę warto jednak wiedzieć, że są różne systemy tankowania. Ten, który znajduje się w autach polskich kierowców to typ włoski. Jest on także popularny w Austrii, Słowenii, Czechach czy Chorwacji. Jeśli jedna wybieramy się na zachód warto mieć adapter ACME. W Niemczech i Holandii znacznie częściej spotkać możemy gniazda przystosowane do tzw. holenderskiego typu, który nie jest kompatybilny z włoskim. Jeszcze gorzej jest na przykład w Hiszpanii, gdzie obowiązują trzy typu gniazd do tankowania. Przed wyjazdem w wakacyjną podróż warto sprawdzić tą kwestię.

Brak komentarzy

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.